۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي

معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای فعالیت های خود بعنوان سوپروایزر شهرستان رودبار جنوب اقدام به راه‌اندازی پویش (کارزار) نه به مراسم عزا و عروسی برای مقابله با ویروس کرونا در شهرستان رودبار جنوب بعنوان پایلوت منطقه جنوب کرمان نمود.

مقام معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از راه‌اندازی پویش (کارزار) نه به مراسم عزا و عروسی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در رودبار جنوب خبر داد.

مهندس محمودی شعار این پویش را “یک شادی چند مرگ می‌تواند بیافریند و یک عزا ممکن است عزاها بیافریند” دانست و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.
وی اظهار داشت: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان سوپروایزر (مسوول نظارت بر پرستاران) شهرستان رودبار جنوب در راستای پیشگیری از ویروس کرونا انتخاب شده و در این راستا بازدیدهای مستمری از این شهرستان انجام شد.
وی از انتخاب سوپروایزر در بخش‌های شهرستان رودبار جنوب در راستای نظارت بیشتر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و پیشگیری را مهم‌ترین گام در مقابله با کرونا دانست.
محمودی شماره تلفن ۰۳۴۴۳۳۶۶۰۸۳ را پُل ارتباطی بین مردم و ستاد کرونای شهرستان اعلام کرد و گفت: مردم هر گونه گزارش در زمینه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان رودبارجنوب را به این شماره گزارش کنند.
 وی به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در رودبارجنوب اشاره کرد و تعداد مبتلایان به این ویروس را از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۳۲۹ مورد برشمرد و گفت: تا کنون ۳۰۲ نفر از این افراد، بهبود یافته‌اند.

***

رییس مرکز بهداشت رودبارجنوب گفت: طی یک هفته گذشته از برگزاری ۳۵ مراسم عزا و عروسی در این شهرستان در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ممانعت شده است.

دکتر نادر نجفی اظهار داشت: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون کارشناسان بهداشت محیط رودبار جنوب پنج هزار و ۱۸۰ بازرسی از مراکز فروش مواد غذایی، ادارات و مراکز خدمات عمومی انجام داده‌اند.
وی از پلمب ۲۶۸ واحد صنفی پیرو مصوبات ستاد کرونا خبر داد و گفت: بیشترین موارد شامل آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، قهوه‌خانه ها و رستوران‌ها است.
نجفی ادامه داد: طی سه ماه گذشته ۵۶ مورد واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن مسایل بهداشتی اعمال قانون شدند.
وی همچنین از کشف و معدوم‌سازی ۲ هزار و ۱۵۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در این شهرستان خبر داد و گفت: این مواد تاریخ مصرف گذشته طی سه ماه گذشته توسط کارشناسان بهداشت محیط امحا شد.
رییس مرکز بهداشت رودبارجنوب از ۶۰۵ مورد آزمایش آب آشامیدنی خبر داد و این میزان آزمایش را طی نیم سال نخست سال جاری دانست و گفت: ۵۷۶ آزمایش آب در روستاها و ۲۹ مورد آزمایش هم در بخش شهری انجام شده است.
شهرستان رودبار جنوب در ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.